| Pilih Ukuran |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Pilih Tipe |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Kode Produk | NSYTRV22 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Nama Produk | LINERGY PASSTHROUGH TERMINAL BLOCK 25MM2 24A SINGLE LEVEL 1X1 SCREW GREY | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Keterangan | SCREW TERMINAL BLOK SCHNEIDER ELECTRIC - NSYTRV22 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Brand | Schneider Electric | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Type | LINERGY TR Terminal Blok | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Rated Current | 24A | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Color | Abu-Abu | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Terminal Block
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Main | |
| range | Linergy |
| product name | Linergy TR |
| product or component type | Terminal block |
| device short name | TRV |
| accessory / separate part category | Connection accessory |
| terminal block type | Passthrough |
| terminal block level | 1 |
| mounting mode | Clip-on |
| nominal cross section | 2.5 mm² |
| length | 47.7 mm |
| colour | Grey |
| quantity per set | Set of 50 |
| Complementary | |
| width | 5.2 mm |
| height | 47.5 mm |
| connections - terminals | 1 x screw terminal: upstream (M3) |
| 1 x screw terminal: downstream (M3) | |
| number of connections | 2 |
| connection position | Sideways |
| number of measurement input | 2 |
| cable cross section | 0.14…4 mm², solid cable with cable end |
| 0.2…2.5 mm², flexible cable with cable end | |
| 0.14…4 mm², solid cable without cable end | |
| 0.14…4 mm², flexible cable without cable end | |
| tightening torque | 0.5…0.6 N.m |
| wire stripping length | 9 mm |
| tool type | Connection: screwdriver |
| Disconnection: screwdriver | |
| [Ue] rated operational voltage | 1000 V conforming to EN/IEC 60947-7-1 |
| 600 V CSA | |
| 690 V conforming to ATEX Exe II Ex II 2 GD | |
| 600 V cURus | |
| [In] rated current | 24 A conforming to EN/IEC 60947-7-1 |
| 22 A conforming to ATEX Exe II Ex II 2 GD | |
| 20 A cURus | |
| 20 A CSA | |
| material | Polyamide 6/6: insulating case |
| Copper alloy: connector and screw | |
| Copper alloy: commoning link | |
| Chromium-nickel steel: spring | |
| dielectric loss | 0.01 at 1 MHz conforming to IEC 60250 |
| 0.01 at 1 MHz conforming to VDE 0303-T4 | |
| dielectric constant | 3.7 at 1 MHz |
| resistivity | 10000 MΩ.m conforming to IEC 60093 |
| 10000 MΩ.m conforming to VDE 0303-T30 | |
| surface resistance | 1000 GΩ conforming to IEC 60093 |
| 1000 GΩ conforming to VDE 0303-T30 | |
| creep resistance | 500 CTI (> 400 kB) conforming to IEC 60093 |
| 500 CTI (> 400 kB) conforming to VDE 0303-T30 | |
| flame retardance | V0, thickness0.8 mm conforming to UL 94 |
| product weight | 8.2 g |
| range compatibility | Prisma G |
| Prisma P | |
| Prisma PH | |
| Prisma Pack | |
| Spacial | |
| Kaedra | |
| Pragma | |
| TeSys | |
| Thalassa Thalassa TBP | |
| Thalassa Thalassa TBS | |
| product compatibility | Spacial enclosures |
| Environment | |
| product certifications | LR |
| EAC | |
| VDE | |
| CURus | |
| DNV | |
| CSA | |
| IEC-Ex | |
| ATEX | |
| GL | |
| dielectric strength | 1000 V conforming to IEC 60243-1 |
| ambient air temperature for operation | -40…130 °C conforming to IEC 60216-1 |
| -40…130 °C conforming to VDE 0304-T21 | |
| Offer Sustainability | |
| Sustainable offer status | Green Premium product |
| REACh Regulation | REACh Declaration |
| EU RoHS Directive | Pro-active compliance (Product out of EU RoHS legal scope) |
| EU RoHS Declaration | |
| Mercury free | Yes |
| RoHS exemption information | Yes |
| China RoHS Regulation | Download RoHS China Declaration |
| Product out of China RoHS scope. Substance declaration for your information | |
| Environmental Disclosure | Product Environmental Profile |
| Circularity Profile | No need of specific recycling operations |
| WEEE | The product must be disposed on European Union markets following specific waste collection and never end up in rubbish bins |
| Contractual warranty | |
| Warranty | 12 months |
Untuk unduh datasheet produk NSYTRV22, silakan klik disini!
catalog terminal blok (versi 1.0), silakan klik disini!
Linergy TR is terminal block for Linergy. It belongs to linergy passthrough terminal block with 2.5 mm² nominal cross section. The rated operational voltage is 600V conforming to CSA/cURus, 1000V conforming to EN/IEC 60947-7-1 and 690V conforming to ATEX Exe II Ex II 2 GD. The rated current is 24A conforming to EN/IEC 60947-7-1, 20A conforming to CSA/cURus and 22A conforming to ATEX Exe II Ex II 2 GD. It has grey surface treatment. Mounting by clip-on and sideways connection by single-level 1x1 screw terminals. It could be connection and disconnection by screwdriver. It is compatible with spacial enclosures for Prisma G, Prisma P, Pragma, Prisma PH, Prisma Pack, Spacial, Kaedra, TeSys. Sold in lots of 50 units. Ambient air temperature for operation is from -40 to 130 °C conforming to IEC 60216-1 and VDE 0304-T21. Multi standards certified (ATEX, CSA, cURus, DNV, GL, LR, VDE, IEC-Ex, EAC). It is compliant with Green Premium (RoHS/REACH).
| Number of levels | 1 |
| Type of electrical connection 2 | Screw connection |
| Colour | Grey |
| Width | 5.2 Millimetre |
| Rated voltage | 1000 Volt |
| Type of electrical connection 1 | Screw connection |
| Internally connected stages | FALSE |
| Inflammability class of insulation material according to with UL94 | V0 |
| Mounting method | DIN rail (top hat rail) 35 mm |
| Connectable conductor cross section solid-core | 0.14…4 Square millimetre |
| Depth | 47.7 Millimetre |
| Closing plate required | TRUE |
| Connectable conductor cross section fine-strand with cable end sleeve | 0.2…2.5 Square millimetre |
| Explosion-tested version 'Ex e' | TRUE |
| Connectable conductor cross section multi-wired | 0.14…4 Square millimetre |
| Material insulation body | Thermoplastic |
| Height | 47.5 Millimetre |
| Operating temperature | -40…130 Degrees celsius |
| Connectable conductor cross section fine-strand without cable end sleeve | 0.14…4 Square millimetre |
| Number of clamp positions per level | 2 |
| Suitable for conductor material | Aluminium/copper |
| Rated current In | 24 Ampere |
Free Ongkir Jabodetabek Menggunakan Kurir Toko Listrikkita